Çember

Çemberler, kolilerin kapatılması, palet üzerindeki ürünlerin bağlanması, balyaların bağlanması, ürünlerin bir arada tutulması için kullanılan malzemelerdir. Sevkiyat sırasında ürünlerin zarar görmemesi için çember makinesi yardımıyla ürünler güvence altına alınmaktadır.

Çember Çeşitleri:

  • Polipropilen (PP) Çemberler
  • Polyester (PET) Çemberler
  • Polyester Lifli Composit Çemberler
  • Polyester Lifli Çemberler
  • Dylastik Poliproplen (DPP) Çemberler

Poliproplen (PP) Çemberler

Poliproplen (PP) Çemberler: Manuel uygulamalardan, pneumatic ve akülü makineler, yarı otomatik makinelerden tam otomatik çemberleme makinelerine kadar tüm uygulamalarda paketlenecek ürünün gerektirdiği mukavemet özelliklerine göre en güvenilir uygulamalar, en düşük maliyetler ile Polipropilen (PP) çemberler ile yapılmaktadır. Orta ve düşük mukavemet gerektiren paketleme uygulamarında orjinal PP çemberler maksimum güvenlidirler.

Polyester (PET) Çemberler

Polyester (PET) Çemberler: Yoğun olarak orta ve yüksek mukavette çemberleme gerektiren ürünler, manuel (tokalı) uygulamalarda, pneumatic ve akülü çemberleme makinlerinde ve yine full otomatik palet çemberleme hatlarında en yüksek güvenlik seviyesinde kullanılabilen çemberlerdir. Polipropilen çembere göre daha yüksek mukavemet ve daha az esneklik avantajı vardır.

Polyester Lifli Composit Çemberler

Polyester Lifli Composit Çemberler: Orta ve yüksek mukavemet gerektire çemberleme uygulamalarında; maksiumum güvenli çemberleme imkanı sağlayan, çemberleme aparatları ve çelik çember tokaları kombinasyonu ile kullanımı en pratik olanıi manuel uygulamaların da en güvenilir ve tasarruflusudur. Mukavetli tekstil lifleri ve composite kaplamadan oluşur.

Dylastik Poliproplen (DPP) Çemberler

Dylastik Poliproplen (DPP) Çemberler: Pneumatic ve akülü el makinelerinde ve genellikle de tam otomatik çemberleme makinelerinde kullanılması uygun olan, düşük ve orta seviye çemberleme uygulamalarında maksiumum performans gösteren, yapışma kalitesi en yüksek, uzama ve elastikiyeti (geri toplama) en iyi poliproilen çember çeşidir.

EBADIKOPMA MUK (N)KASNAK ÇAPIBOBİN METRAJI
11*0.512132 NO 4062734 MT
11*0.632633 NO 4062434 MT
11*0.763177 NO 4062134 MT
15*0.603420 NO 4061700 MT
15*0.905130 NO 4061300 MT