Şilte

POLİETİLEN ŞİLTE

Polietilen köpük şilte alçak yoğunluklu (LDPE) polietilenden üretilen, kapalı hücre yapısına sahip ve bir çok sektörde sınırsız kullanım alanına sahip, dayanıklılık ve fiyat anlamında avantaj sağlayan bir ambalaj malzemesidir.

Polietilen köpük şilte ürünleri antistatik özelliktedir ve toz tutmazlar bu sayede ürünlerin en güvenli şekilde sevk edilmesi, taşınması ve depolanmasında maksimum koruma sağlar. 

Kalınlıkları 1-10mm. olarak üretilen polietilen köpük şilte ürünler aynı zamanda tabakaların birbirleri ile lamine edilmesiyle kalınlıkları 80 mm’e kadar çıkartılabilmektedir. En çok tercih edilen hem uygulamada hem de maliyette avantaj sağlayan kalınlıklar 1, 1,5 ve 2 mm dir.

› Polietilen köpük şilte kullanım alanları;

– Otomotiv
– Beyaz Eşya
– Elektronik
– Cam Sanayi
– Mobilya
– Aydınlatma
– Hediyelik Eşya
– Mutfak & Banyo & Seramik

› Polietilen köpük şilte kullanım avantajları;

– % 100 geri dönüşümlü ve çevre dostu bir malzemedir.
– Esnektir ve kolay kesilip biçimledirilir.
– Mükemmel koruma sağlayarak ürünlerin kırılmasını ve zarar görmesini engeller.
– Hafif bir malzemedir.
– Ekonomiktir.
– Darbelere karşı dayanıklıdır.
– Farklı renklerde üretilebilir.
– Tekrar kullanılma özelliğine sahiptir.
– Film laminasyonu yapılarak dayanıklılığı arttırılabilir.
– Farklı sektörlerde çok amaçlı kullanabilme özelliğine sahiptir.
– Suya dayanıklıdır.
– Toz tumaz.

› POLİETİLEN KÖPÜK ŞİLTE RULO

Polietilen köpük şilteler standart sarımların yanı sıra istenilen genişlikte ve uzunluklarda rulo olarak da üretilebilmektedir. Ürünlerin saklanması veya taşınması sırasındaki dış etkenler nedeniyle oluşabilecek hasarları önler. Hafif ve kolay şekil alır bunun sayesinde de her türlü malzemenin ambalajında rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin taşınması veya nakledilmesi aşamasında oluşabilecek aşınmalar, darbe ve çarpmalara karşı her türlü çatlak ve çizikten korur. Aynı zamanda kapalı gözenekli yapısı sayesinde de malzemenin su, toz ve yağlardan etkilenmesini engeller.

Genel Özellikler

Levha Genişliği: 100cm. – 250cm. aralığında üretim yapılabilmektedir.

Levha Kalınlığı: 1 – 1,5 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 8 – 10 mm

Paket Miktarı: İstenilen ölçülerde sarım yapılabilmektedir.

› POLİETİLEN KÖPÜK ŞİLTE TORBA

Polietilen köpük levhalar istenilen ebatlarda kesilip kaynak yapılarak torba formuna getirilmesiyle oluşan ürünlerdir. Ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, elektronik, cam ve metal üretimi yapan sektörlerde kullanılmaktadır. Polietilen köpük şilte torbalar ürün boyutlarına göre özel olarak ebatlandırlıp üretilebilmektedir. Polietilen malzemenin daha dayanıklı olması için ürünün üzerine yüksek yoğunluklu film lamine edilerek yırtılması önlenebilir.

Genel Özellikler:

Üretilebilen ölçüler: 10 cm. – 150 cm. aralığında üretim yapılabilmektedir.

Plaka Kalınlığı: 1 – 1,5 – 2 – 3mm

Paket Miktarı: Ürün ölçülerine göre değişmektedir. Sıklıkla kullanılan ambalaj miktarları 1,000 – 2,000 – 4,000 adettir.

› POLİETİLEN KÖPÜK ŞİLTE SEPERATÖR / LEVHA

Polietilen levhalardan istenilen ölçülerde kesilerek üretilmiş ürünlerdir. Ürünler arasında seperatör olarak kullanmak amacıyla kullanılır.

Genel Özellikler:

Üretilebilen ölçüler: 10 cm. – 150 cm. aralığında üretim yapılabilmektedir.

Plaka Kalınlığı: 1 – 1,5 – 2 – 3 – 5 – 6 – 8 – 10 mm.

Paket Miktarı: Ürün ölçülerine göre değişmektedir. Sıklıkla kullanılan ambalaj miktarları 1,000 – 2,000 – 4,000 adettir.